St. Wolfgang (Sankt Wolfgang) adventi vására
Amikor bemutattam a Wolfgangsee bűbájos turista célpontját St. Wolfgangot, említettem, hogy a város szélén, a parkolónál van egy karácsonyi bódé, ami egész évben üzemel és apró karácsonyi ajándék- és dísztárgyakat is beszerezhetünk. Lakatár Mari olvasónknak köszönhetően, most megnézhetjük, milyen is St. Wolfgang adventi vására.

St. Wolfgang (Sankt Wolfgang) adventi vására
„Volt egy adventi „kert” ahol teljes élő nagyságban jelentek meg érdekes szobrok. Nagyon hangulatos volt.

Akármilyen idő van, ez a „kisváros” tiszta Hallstatt, IMÁDNI VALÓ a szépségével, a nyüzsgésével együtt.

St. Wolfgang adventi vására




Ahova igazán indultam….
A Schafberg hegy csúcsára, ahova Európa legmeredekebb fogaskerekűje vitt volna fel. De az útlezárás miatti késés, – 10-re kellett volna odaérni, s akkor még csodás idő volt , – csak 1 órakor kerültünk sorra. Igaz ott voltunk 1/2 11-kor és akkor még… Na, ide is újra el kell jönni. De a kieső időben St. Wolfgang megérte.
Ha szereted Hallstatt-ot, ezt meg pláne imádni fogod. Ezt csak azért osztom meg, hogy milyen amikor felfelé mész a ködös, esős semmibe. Azért volt a napnak csodás része, amiért mégis érdemes volt eljönni, s megosztom Veletek, hogy kedvet csináljak ehhez a TÜNDÉRI helyhez, hogy ne maradjon le a bakancs listátokról.”

Nagyon köszönjük a csodás beszámolót és fotókat Lakatár Marinak!
További látnivalók St. Wolfgang közelében
- Sankt Wolfgang (St. Wolfgang), a Wolfgangsee ékköve
- Bad Ischl, Salzkammergut tartomány legkedveltebb üdülőhelye
- Hallstatt, a 7000 éves gyöngyszem
- Wolfgangsee, a Salzkammerguti tóvidék gyöngyszeme