Munkácsy-kiállítás a Szépművészetiben: Meghosszabbított nyitvatartás és későbbi zárás
A Szépművészeti Múzeumban rendezett „Munkácsy – Egy világsiker története” című Munkácsy-kiállítás látogatóinak száma már meghaladta kétszázezret. A rendkívüli érdeklődés miatt a tárlat zárását három héttel meghosszabbították; így az április 21-én, húsvéthétfőn fejeződik be. A múzeum hétvégenként már reggel 9 órakor nyitja meg kapuit, és április 7. kivételével hétfőnként is várja a látogatókat.

Munkácsy-kiállítás meghosszabbított nyitvatartás
A kiállítás Munkácsy Mihály születésének 180. és halálának 125. évfordulója alkalmából nyílt meg november végén. A tárlaton a mester kevésbé ismert, ritkán vagy korábban itthon sohasem látott alkotásai is megtekinthetők. A múzeum gyűjteményében található művek mellett magángyűjteményekből és külföldről kölcsönzött, eddig rejtőzködő remekművek is bemutatásra kerülnek. A kiállítás célja, hogy feltárja azokat a művészeti, társadalmi és kultúrtörténeti tényezőket, amelyek Munkácsy 1870–1880-as években kibontakozó karrierjét és sikereit befolyásolták, hozzájárulva a máig töretlen Munkácsy-kultusz kialakulásához.
Munkácsy Mihály a 19. századi magyar művészet egyik legismertebb alakja. A realizmus kiemelkedő mestere, a modern kiállítási technikák egyik úttörője, és pályafutása csúcsán a világ legjobban fizetett művészei közé tartozott. A tárlat több mint száz műalkotás, archív fotók, dokumentumok és kultusztárgyak segítségével mutatja be Munkácsy életét, sikereit és páratlanul gazdag életművét.
A kiállítás egyik különlegessége, hogy Munkácsy óriási festményei közül többet is kiállítottak a Szépművészeti Múzeumban. Igazi kuriózum az Országház épületébe festett, és parlementi a látogotások során soha nem érintett díszteremben őrzött Honfoglalás című festmény.

Nagy Munkácsy rajongóként természetesen ezt a Munkácsy-kiállítást sem hagytam ki. Készítetettem is bejegyzést a jól felépített, részletes és tartalmas Munkácsy – Egy világsiker története című kiálltásról.