Fábiánics-kastély Misefa – klasszicista kastélyszálló
A Fábiánics-kastély Misefa legjelentősebb nevezetessége, ami kastélyszállóként üzemel. Olvasónk pár kellemes napot töltött a Zala megyei kastélyban és néhány fotót is hozott számunkra.
„Misefán van egy kastély, ahol pár éve, néhány napot töltöttünk el.” – szólt Tölgyesné Ili.
Misefa látnivalói
Misefa egy csöppnyi település kevesebb mint 300 lakossal a zalai dombok között, a Principális-völgyben. Zalaegerszegtől 15, Keszthelytől 30, Budapesttől 208 kilométer távolságra fekszik.
Valószínűleg a 13. században keletkezet, első ismert említése Myxefolva névvel 1352-ből származik. Mai neve valószínűleg a Mikse személynév és a falva összetételéből, majd ennek elrövidüléséből alakult ki. Egy népies megközelítés szerint a misefának hívott nagy diófa volt a település névadója, aminek árnyékéban a miséket tartották amíg nem volt temploma a falunak.
Misefa látnivalói közt egyértelműen a Fábiánics-kastélyt kell említeni. A harangláb és a faluház csak helyi jelentőséggel bírnak. A kastély mellett pihenőparkot találunk platánfákkal, játszótérrel, körhalastóval.
Fábiánics-kastély Misefa
A misefai kastélyt Fábiánics Ignác (1809-1894) királyi főtanácsos és főjegyző építtette a a 19. században. Jelenlegi klasszicista kinézetét az Első Magyar Takarékpénztár egyik alapítója, felsőpataki Bosnyák Géza (1863-1935), tulajdonlása alatt nyerte el.
A második világháború után a kastély majorsági épületeit lebontották. Helyükre vályogból és az elbontott épületek tégláiból lakóházakat emeltek.
A felújított kastély 19 szobás kastélyszállóként működik, kül-, és beltéri medencével, finn-szaunával, gondozott parkkal.
Nagyon köszönjük a fotókat Tölgyesné Ilinek!